Ogródek lokatorski: dlaczego warto kupić mieszkanie z dostępem do niego?

Chciałbyś mieszkać w mieście, a jednocześnie tęsknisz za zielenią? Zastanawiasz się, jak pogodzić życie w Krakowie z potrzebą posiadania własnego, nawet niewielkiego ogrodu? Od razu powiemy, że nie musisz decydować się na dodatkową działkę za miastem. Mamy dla Ciebie inne rozwiązanie: mieszkanie na parterze bloku z własnym ogródkiem lokatorskim. Jak wygląda taka przestrzeń? Czy jest sens inwestować w lokum z dostępem do takiego kawałka zieleni? Sprawdź!

Obszar na wolnym powietrzu – na wyłączność

Wydawałoby się, że mieszkanie w bloku zupełnie wyklucza posiadanie własnego ogrodu. Tymczasem wystarczy po prostu wybrać apartament, usytuowany na parterze i mający dostęp do tzw. ogródka lokatorskiego. Możliwość taką mają osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania w Apartamentach Gusta na Wzgórzach Krzesławickich.

Taka przestrzeń zielona jest do wyłącznej dyspozycji lokatorów danego mieszkania. Ponadto:

  • od pozostałych ogródków oddziela ją płotek o wysokości 1,2-1,3 m,

  • została już przygotowana do użytkowania – zasiano w niej trawnik,

  • ma odpowiedni metraż, umożliwiający komfortowe użytkowanie,

  • dostępna jest bezpośrednio z poziomu mieszkania, stanowiąc niejako jego przedłużenie.

Nawet żyjąc na co dzień w dużym mieście, możesz więc uzyskać dostęp do swojej przestrzeni ogródkowej. Zagospodaruj ją, jak zechcesz! A jak najlepiej z niej korzystać?

Ogródek lokatorski: zaciszny kącik do wypoczywania

Mając własny, zielony zakątek, da się zaaranżować go na wygodną przestrzeń do relaksu na zewnątrz. W urządzeniu tego miejsca może pomóc Ci architekt krajobrazu. Dobrym pomysłem jest wykonanie podłoża w typie tarasu i ustawienie na nim mebli wypoczynkowych. Opłaca się dobrać meble tak, aby były jak najbardziej odporne na warunki atmosferyczne. Możesz zainwestować w wygodny fotel-kulę, ławę i stolik albo nawet niewielką huśtawkę. Pomyśl, jak przyjemnie będzie wiosną czy latem przebywać w ogródku przed domem!

Aby wypoczywać w przyjaźnie urządzonym otoczeniu, warto również rozważyć ozdobne rośliny w donicach. Kolorowe kwiaty, owocowe drzewka, a może modne trawy dekoracyjne w długich pojemnikach? Możesz je ustawić np. wzdłuż płotu, co da Ci poczucie prywatności i odseparowania od ogródka sąsiada. Ładny widok na zieleń – gratis! Wszystko to będzie sprzyjało odprężeniu po całym dniu pracy. Pozwoli też rodzinnie spędzać czas na powietrzu – i to bez wychodzenia poza teren osiedla.

Warzywniak dla mieszkańca bloku? Wykonalne!

Przestrzeń, którą daje Ci ogródek, możesz sprytnie wykorzystać jako miejsce do stworzenia miniwarzywniaka. Lubisz gotować i cenisz sobie zdrowe odżywianie? Na pewno ucieszy Cię więc szansa na posiadanie własnych, nawet niewielkich plonów. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie pojemniki. Możesz sadzić, co właściwie zechcesz: pomidorki koktajlowe, ogórki, cebulkę czy rozmaite zioła. Ogródek lokatorski daje Ci na to sporo miejsca. Już nie musisz ograniczać się do małych doniczek, ustawianych na kuchennym parapecie. Co więcej, niektóre rośliny będą się lepiej rozwijały, mając zapewniony bieżący dostęp do światła słonecznego.

Jak widzisz, aby móc rozwijać swe ogrodnicze pasje, nie musisz koniecznie kupować domu za miastem. Możesz cieszyć się swoimi uprawami, a jednocześnie mieszkać w bloku i mieć w zasięgu krótkiej jazdy czy spaceru wszystko to, co oferuje duże miasto. To idealny kompromis pomiędzy sielskim życiem na wsi a mieszkaniem na zbyt wybetonowanym, tradycyjnym osiedlu!

 


W tym wpisie przedstawiliśmy Ci nowoczesny, praktyczny sposób na pogodzenie życia w mieście z tęsknotą za prywatnym kawałkiem zieleni. Co zatem sądzisz o pomyśle zamieszkania w lokum z dostępem do ogródka? Jeżeli zaciekawiła Cię ta idea, sprawdź, które z mieszkań w Apartamentach Gusta są jeszcze wolne i gotowe na sprzedaż. Część z nich akurat jest ulokowana na parterze i ma własne ogródki. W razie pytań – zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszym biurze!

Ogródek lokatorski: dlaczego warto kupić mieszkanie z dostępem do niego?